More

Middlesex Golf

Championship Winners



County Championship
Mid-Amateur
U26's
Seniors
Handicap
U18's
U16's
U14's
U13's

2020

James Ellis

(Centurion)

Mikael Okon

(Mill Hill)

Rymer Smith

(Haste Hill)

Matthew Bayford

(Hendon)

Richard Blyth

(Bush Hill Park)

Will Orridge

(Enfield)

Alex John

(Enfield)

Saskia Owen

(Bush Hill Park)

Tyrese Danso

(Enfield)

2019

Jack Neill

(Ealing)

Joe Smith (Wyke Green)

Connor Higgins

(Ealing)

Bill Carey (Muswell Hill)

David Sheridan (Brent Valley)

Connor Higgins (Ealing)

Abandoned due to weather

Freddie Tucker (Highgate)

Freddie Tucker (Highgate)

2018

Gyu Ho Lee

(Mill Hill)

Gary Clark (Pinner Hill)

Tom Nagle (Pinner Hill)

Scott Galloway (Hendon)

Richard Blyth (Bush Hill Park)

Nya Fraser-Lawrence (Hendon)

Tayan Wagjiani (Ealing)

Alfie Reynolds (Stanmore)

Alfie Reynolds (Stanmore)

2017

Justin Phelps (Northwood)

Dave Hale (Pinner Hill)

Connor Higgins (Ealing)

John Fletcher (Ealing)

Oliver James (Ealing)

Cameron Clark (Enfield)

Manato Nakatani (Hendon)

Abhisaran Sohal (Strawberry Hill)

Manato Nakatani (Hendon)

2016

Tommy King

(Ealing)

Justin Phelps (Northwood)

Gyu Ho Lee  (Mill Hill)

Scott Galloway (Hendon)

Michael Griffin

(Trent Park)

Max Nicholls (Enfield)

Ben Davies (Enfield)

Tayan Wagjiani (Ealing)

Ryan Georgiou (Pinner Hill)

2015

Liam Ainsworth (West Middlesex)

Alan Findlater (Pinner Hill)

Oliver Chesterman (Highgate)

Ian Fulda (Sudbury)

Risik Shah (Pinner Hill)

Oliver Chesterman (Highgate)

Nya Fraser Lawrence (Hendon)

Arran Kanth (Pinner Hill)

Tayan Wagjiani (Ealing)

2014

Matt Alden

(West Middlesex)

Jon Laycock (Ealing)

Oliver Chesterman (Highgate)

Tim Batt (Whitewebbs)

Robert Afia (Highgate)

Oliver Chesterman (Highgate)

Sam McLoughlin (Mill Hill)

 Ritik Patel (Pinner Hill)

 Nya Fraser-Lawrence (Hendon)

2013

Matt Alden     (West Middlesex)

Justin Phelps (Northwood)

Max McGrail (Pinner Hill)

David Kingsman (Highgate)


Matt Nagle (Pinner Hill)

Khush Patel (Bush Hill Park)

 Ritik Patel (Pinner Hill)

 Ritik Patel (Pinner Hill)

2012

Ross Dickson (Crews Hill)


Dan Parsons (Sudbury)

Steve Russell (Fulwell)


Pavan Sagoo (Ealing)

Jack Drennan (Highgate)

Khush Patel (Bush Hill Park)

Leon Acikalin (Ealing)

2011

Tommy King (Sudbury)


Jack Garrood (Pinner Hill)

Mark Stanton (Ealing)


Liam Ainsworth (West Middlesex)

Robert Watts (Bush Hill Park)

Aiden Kovenklioglu (Sudbury)

Khush Patel (Bush Hill Park)

2010

Louis Dunn-Allen (Bush Hill Park)


Ross Dickson (Crews Hill)

Peter Edwards (Hendon)


Ross Dickson (Crews Hill)

Pavan Sagoo (Ealing)

Drew Nugent (Ealing)

Aiden Kovenklioglu (Sudbury)

2009

Justin Phelps

(Ruislip)


Joe Atkins (Grims Dyke)

Alan Drake (Muswell Hill)


Antony Ginn (Sudbury)

Harry Casey (Enfield)

Pavan Sagoo (Ealing)

Oliver Chesterman (Highgate)

2008

Scott Fallon

(Hendon)


Tommy King (Sudbury)

Michael Willcox

(Mill Hill)


Harry Casey (Enfield)

Harry Casey (Enfield)

Pavan Sagoo (Ealing)

Pavan Sagoo (Ealing)

2007

Justin Phelps

(Ruislip)


Tommy King (Sudbury)

Howard Marshall

(Mill Hill)


Tommy King (Sudbury)

Tommy King (Sudbury)

Harry Casey (Enfield)

Pavan Sagoo (Ealing)

2006

James Taverner (Enfield)


Tommy King (Sudbury)

Andy Williams (Northwood)


Luke Goddard (Hendon)

Spencer Davis (Bush Hill Park)

Lee Clancy    (West Middlesex)


2005

Lee Cameron (Fulwell)


James Taverner (Enfield)

Joao Teixeira (Haste Hill)


Callum Georgallides (Enfield)

Tommy King (Sudbury)

John Fernandes (Enfield)


2004

Justin Phelps

(Ruislip)


James Taverner (Enfield)

Joao Teixeira (Haste Hill)


Tommy King (Sudbury)

Callum Georgallides (Enfield)

Tommy King (Sudbury)


2003

Matt Richardson (Pinner Hill)


Mark Brockenhurst (Enfield)

Bruce Hurley (Fulwell)


James Tavener (Enfield)

Lee Cameron (Fulwell)

Andrew Johnson

(North Middlesex)


2002

Greg Evans

(Ealing)


Nick Morgan (Enfield)

Norbert Gorry (Sudbury)


Marc Thorn (Ealing)

Lawrie Smith (Wyke Green)

Steven Cronin (Wyke Green)


2001

Stuart Samphire (Ashford Manor)


Simon Gorry (Sudbury)

Michael Willcox

(Mill Hill)


Matt Richardson (Pinner Hill)




2000

Stuart Samphire (Ashford Manor)


Matt Richardson (Pinner Hill)

Andy Williams (Northwood)


Matt Richardson (Pinner Hill)




1999

Greg Evans

(Ealing)


Yasin Ali

(Ealing)

Ronnie Dyer (Brent Valley)


Jonathan Petrou (Muswell Hill)




1998

Richard Varney (Fulwell))


Simon Gorry (Sudbury)

David Morrison (Ashford Manor)


Chris Moss (Sudbury)




1997

Clive Austin

(Ealing)


Roman Nemeczek (Ealing)



R Shearer




1996

Simon Kay (Grims Dyke)


L Hyde



E Malone




1995

Gary Clark

(Pinner Hill)


Russell Neil (Ealing)



Greg Evans (Ealing)




1994

Warren Bennett (Ruislip)


Greg Evans (Ealing)



S Colvin




1993

Graham Homewood (Ashford Manor)


Greg Evans (Ealing)



M Banning




1992

Warren Bennett (Ruislip)


Gary Clark (Pinner Hill)



Russell Neill (Ealing)




1991

Jerome O'Shea (Ealing)


Matt Deal (Enfield)



S Barnes




1990

Andy Rogers

(Ealing)


Warren Bennett (Ruislip)



R O'Brien




1989

Ricky Willison

(Ealing)


Warren Bennett (Ruislip)



Warren Bennett (Ruislip)




1988

Andy Rogers

(Ealing)


Gary Clark (Pinner Hill)



Warren Bennett (Ruislip)




1987

Ricky Willison

(Ealing)


Warren Bennett (Ruislip)



Darren Gillett  (Fulwell)




1986

Andy Rogers

(Ealing)


Andy Rogers (Ealing)



Jason Bennett (Ruislip)




1985

Jerome O'Shea (Ealing)


Nick Page



Jason Bennett (Ruislip)




1984

Ricky Willison

(Ealing)


Jeremy Jones (Enfield)



A W Bragg




1983

Graham Homewood (Ashford Manor)


Jeremy Jones (Enfield)



Andrew Tosdevin

(Pinner Hill)




1982

Melvin Weir (Sudbury)


Tim Greenwood (Muswell Hill)



G T Popham




1981

Graham Homewood (Ashford Manor)


John Dulieu

(Mill Hill)



Clive Bailey (Pinner Hill)




1980

Neil Curtis

(Ashford Manor)


Graham Homewood (Ashford Manor)



Paul Morgan (Pinner Hill)




1979

Ian Stungo

(Sudbury)


Melvin Weir (Sudbury)



Graham Homewood (Ashford Manor)




1978

Ian Stungo

(Sudbury)


Steve Bishop (Crews Hill)



Graham Homewood (Ashford Manor)




1977

Steve Warrin

(Pinner Hill)


Melvin Weir (Sudbury)



Graham Homewood (Ashford Manor)




1976

Ian Stungo

(Sudbury)


Neil Curtis (Ashford Manor)



Nick Page




1975

Ray Kane

(Ealing)


William Reid (Fulwell))



Douglas Walker (Ealing)




1974

Ray Kane

(Ealing)


Philip Richardson (Muswell Hill)



Denis Chatterton (Finchley)




1973

Martin Devetta (Ealing)


Mike Broad (Bush Hill Park)



M S Ward




1972

Ian Buchan

(Ashford Manor)


Mike Broad (Bush Hill Park)







1971

Steve Warrin

(Pinner Hill)


David Warren (Ashford Manor)







1970

Mike Whelan

(West Middlesex)


Steve Warrin (Pinner Hill)







1969

Steve Warrin

(Pinner Hill)









1968

Terry Lane

(Finchley)









1967

Steve Warren

(Pinner Hill)









1966

Robert Stephenson (West Middlesex)









1965

Johnny Ransome (Northwood)









1964

Johnny Ransome (Northwood)









1963

Johnny Ransome (Northwood)









1962

Norman Brown

(West Middlesex)









1961

Anthony Simmonds









1960

Keith Warren

(West Middlesex)









1959

Neil Frazer

(Ealing)









1958

G T Mills









1957

Anthony Simmonds









1956

Jack Kirkham (Sudbury)









1955

D J Scott









1954

Johnny Ransome (Northwood)









1953

D J Scott









1952

J R B Johnstone









1951

D J Scott









1950

C Hetherington









1949

E Gibbs









1948

Ken Thom

(Hendon)









1947

Ken Thom

(Hendon)









1946

W H Macdonald









1939

L A Wilson









1938

L F Clarke









1937

C J Anderson









1936

C J Anderson









1935

L A Wilson









1934

E Gibbs









1933

L A Wilson









1932

C J Anderson









1931

W C Hewitt









1930

F H Rowse









1929

L A Wilson









1928

C Buchan









1927

L A Wilson









1926

L A Wilson









1925

D J Tymms














Created by intelligentgolf version 10.1.2.